1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Nowy salon w Bielsku-Białej
07-04-2023

W Bielsku-Białej uruchomiono ósmą stację sieci dealerskiej Toyota Professional

Użytkowe Toyoty coraz popularniejsze w Polsce
Sieć dealerska Toyota Professional specjalizująca się w sprzedaży i obsłudze samochodów użytkowych liczy już osiem stacji. Nowy salon został otwarty w Bielsku-Białej. Ośrodek ten należy także do sieci Toyota Pewne Auto prowadzącej sprzedaż samochodów używanych z gwarancją. Toyota Professional Bielsko to szósta stacja dealerska firmy Carolina Car Company.
  • Na Śląsku otwarty został nowy salon sieci Toyota Professional – Toyota Professional Bielsko. Będą tu sprzedawane samochody użytkowe z rodziny PROACE i pick-upy Hilux, a także zabudowy do tych pojazdów. W ośrodku tym będzie też prowadzona obsługa posprzedażna flot. W salonie będzie też działał autoryzowany serwis oraz dział Toyota Pewne Auto oferujący samochody używane z gwarancją. 

Po uruchomieniu salonu w Bielsku-Białej sieć Toyota Professional liczy już osiem stacji. Pierwsze z nich – stacje Toyota Professional Wesoła w Warszawie, w Zielonej Górze i w Poznaniu – powstały w 2019 roku. Wkrótce dołączyły do nich centra sprzedaży samochodów użytkowych w Gdańsku, Szczecinie i w Warszawie w dzielnicy Bemowo. Do 2025 roku Toyota planuje rozbudować sieć Professional do 16 stacji. Jeszcze w tym roku zostanie uruchomiona stacja w Rzeszowie. 

Warto zaznaczyć, że wypracowane w salonach sieci Toyota Professional standardy dotyczące sprzedaży pojazdów użytkowych zostały wprowadzone we wszystkich salonach marki.

Użytkowe Toyoty coraz popularniejsze w Polsce

  • Użytkowe samochody odgrywają coraz większą rolę w działalności Toyoty w naszym regionie. Toyota Central Europe (TCE), mieszczące się w Warszawie przedstawicielstwo marki w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech, odniosło największy sukces w sprzedaży tego rodzaju pojazdów ze wszystkich regionalnych dystrybutorów Toyoty w Europie. W 2022 roku TCE dostarczyła klientom 17 738 egz. modeli PROACE, PROACE CITY i Hilux, co stanowi 11% całkowitej sprzedaży tych samochodów na naszym kontynencie. Polska jest najsilniejszym z czterech rynków Europy Środkowej, a jej udział w całkowitych wynikach TCE sięga 51%. 

W Polsce wszystkie trzy użytkowe modele Toyoty mają silną pozycję. 

PROACE CITY jest liderem kompaktowych vanów. W 2022 roku jego udział w segmencie wyniósł 21,2%, a w I kwartale 2023 roku – 23,6%. 

PROACE w 2022 roku był drugim najchętniej wybieranym vanem średniej wielkości. Jego udział w segmencie sięgał 17%. W pierwszym kwartale obecnego roku model ten odpowiadał za 18,1% rejestracji samochodów tego typu, co zapewniło mu trzecie miejsce w segmencie. 

Hilux zajmuje drugie miejsce w swojej klasie. W 2022 roku odpowiadał za 33,7% rejestracji pick-upów, a w I kwartale 2023 roku – za 38,3%.

„W ostatnich czterech latach położyliśmy ogromny nacisk na rozwój naszej oferty samochodów użytkowych oraz na ułatwianie klientom korzystania z naszych usług dzięki nowej sieci Toyota Professional. Począwszy od 2019 roku aż do teraz realizujemy bardzo ambitne cele w rozwoju marki Toyota Professional i teraz modele Toyoty należą w Polsce do najchętniej wybieranych samochodów użytkowych w swoich klasach” – podkreślił Tomasz Suliga, Regional LCV Manager Toyota Central Europe.

„Samochody z rodziny PROACE przyciągają klientów jakością, szerokim wyborem konfiguracji, dostępnością zaawansowanych technologii oraz unikalną ofertą systemów zabudowy, objętych standardową gwarancją PRO Toyoty na 3 lata lub milion kilometrów. PROACE CITY jest liderem kompaktowych vanów, a PROACE i Hilux należą do czołówki swoich segmentów” – dodał Tomasz Suliga.

Używane auta z gwarancją w sieci Toyoty

Salon Toyoty w Bielsku-Białej dołączył także do programu Pewne Auto, w ramach którego oferowane są sprawdzone używane samochody o znanej historii i zweryfikowanym stanie technicznym. 

Program ten jest dostępny w całej sieci dealerskiej Toyoty oraz w pięciu stacjach wyspecjalizowanych w dystrybucji używanych pojazdów. W 2022 roku sprzedano w nich prawie 24 tysiące aut z rynku wtórnego.