1. Nowe samochody
Cena (brutto)
334 900 zł
0 g/km

zerowa emisja

do 650 km

zasięg na jednym tankowaniu

5 min

krótki czas tankowania

182 km

Łączna moc

Odkryj nową Toyotę Mirai.
Wodór w najpiękniejszej odsłonie

Nowa Toyota Mirai wyróżnia się smukłą i dynamiczną sylwetką. Atrakcyjna stylistyka płynnie łączy się z innowacyjną technologią. Zaawansowane wyposażenie podnosi komfort użytkowania luksusowego wnętrza. Zmodernizowany układ wodorowych ogniw paliwowych w Toyocie Mirai zwiastuje nadejście nowej, bezemisyjnej ery wydajnych, dynamicznych i trwałych samochodów.

TOYOTĄ MIRAI PRZEZ EUROPĘ. PIERWSZA TAKA PODRÓŻ AUTA ELEKTRYCZNEGO NAPĘDZANEGO WODOREM

Zapraszamy do śledzenia relacji z wyjątkowej podróży po Europie Nowej Toyoty Mirai. Ten długodystansowy test elektrycznego auta zasilanego wodorowymi ogniwami paliwowymi na trasie Warszawa–Paryż–Warszawa sprawdzi wydajność i możliwości samochodu na tak wymagającym dystansie. Sprawdźcie poniżej, jak przebiega ta podróż.
0 /> A B C D E F G H I J K POLSKA WARSZAWA BERLIN HANOWER AMSTERDAM BRUKSELA KOLONIA ZURYCH NEUSCHWANSTEIN NIEMCY BELGIA LUKSEMBURG FRANCJA SZWAJCARIA HOLANDIA PARYŻ

Przejechaliśmy

4 905 km

Zużyliśmy

50 kg wodoru

Oczyściliśmy

2 312 m3 powietrza

PIERWSZE STACJE TANKOWANIA WODORU W POLSCE JUŻ OTWARTE

11 września br. przy ulicy Tango 4 w Warszawie (Ursynów) uruchomiona została pierwsza w Polsce ogólnodostępna stacja tankowania wodoru. To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Jego nazwa – NESO – nawiązuje do sloganu „Nie Emituję Spalin, Oczyszczam”.

30 października br. do użytku oddana została druga stacja NESO. Punkt mieści się w Rybniku przy ul. Budowlanych 6.

Na 4. kwartał 2023 roku planowane jest otwarcie kolejnych obiektów z infrastrukturą do tankowania wodoru.

Przełamuj bariery i sięgaj po więcej

Napędzana ogniwami paliwowymi Toyota Mirai stoi na czele wodorowej rewolucji, łącząc w sobie technologiczne innowacje z doskonałym designem i dynamiką jazdy. W pogoni za jeszcze lepszymi rozwiązaniami Mirai zostawia za sobą wyłącznie czystą wodę. 

Fascynujące wzornictwo, imponujące osiągi

Druga generacja Toyoty Mirai została zbudowana na zupełnie nowej platformie charakteryzującej się dłuższym rozstawem osi, szerszym i niższym nadwoziem, a także obniżonym środkiem ciężkości zapewniającym maksymalną stabilność. Dłuższy tylny zwis poprawia właściwości aerodynamiczne samochodu.

 

 

 

Do 650 km czystej przyjemności

Jazda Toyotą Mirai jest niezwykle cicha i komfortowa. Samochód wyposażono w zmodernizowany układ wodorowych ogniw paliwowych, który umożliwia pokonanie aż do 650 km na jednym tankowaniu – bez emisji spalin.

Zaawansowana w każdym aspekcie

Tankowanie jest bardzo proste i zajmuje około 5 minut. Wygląda niemal tak samo jak w przypadku samochodów z napędem tradycyjnym. Całą pracę wykonuje pompa. Pistolet należy włożyć do wlewu i nacisnąć spust, unieruchamiając go w miejscu. Komputer pokładowy Toyoty Mirai prześle informacje do pompy, a ta szybko i bezpiecznie napełni zbiornik.

Czyste powietrze zawsze i wszędzie

Toyota Mirai została wyposażona w pionierski system oczyszczający powietrze. Eliminuje on szkodliwe zanieczyszczenia, takie jak dwutlenek siarki i tlenek azotu, a także usuwa małe cząsteczki pyłów. Dorosła osoba rocznie zużywa do oddychania około 4 730 400 l powietrza. Mirai oczyszcza podobną ilość powietrza co 10 000 km.

Jak działa nowy system oczyszczający powietrze?

Pobierane do ogniw paliwowych powietrze jest przepuszczane przez filtr z aktywnym węglem, który zatrzymuje niewielkie drobiny kurzu i niebezpieczne związki, takie jak dwutlenek siarki czy tlenek azotu. W efekcie powietrze, które zostawia za sobą Mirai, jest czystsze niż to, które pobiera. 

Informacje w zasięgu ręki

Dzięki innowacyjnym technologiom Toyota Mirai daje Ci pełną kontrolę nad pojazdem zarówno podczas codziennych dojazdów do pracy, jak i w dłuższych trasach.
 • Za jednym dotknięciem Duży multimedialny ekran dotykowy o przekątnej 12,3" umożliwia wprowadzanie preferowanych ustawień oraz obsługę smartfona poprzez interfejsy Apple CarPlay* lub Android Auto™. Na dużym wyświetlaczu projekcyjnym na przedniej szybie (dostępnym w Pakietach VIP Black i VIP White) podawane są m.in. wskazówki z systemu nawigacji.
 • Wszystko w zasięgu wzroku Dzięki inteligentnemu ekranowi panoramicznemu wszystko masz w zasięgu wzroku. Cztery kamery współpracują z 12 czujnikami, zapewniając widok 360 stopni i rozpoznając wszystkie obiekty i ludzi znajdujących się wokół.
 • Zobacz więcej, nawet gdy nic nie widać Jeśli bagaże lub pasażerowie z tyłu blokują widok, pomoże Ci lusterko wsteczne z kolorowym wyświetlaczem cyfrowym (dostępnym w Pakietach VIP Black i VIP White).
* Apple CarPlay jest znakiem towarowym Apple Inc.

Najwyższy komfort i największa przestrzeń

Toyota Mirai otwiera przed Tobą drzwi do świata luksusu. W przestronnej i komfortowej kabinie odważna stylistyka kontrastuje z dyskretną elegancją. 

Gotów do drogi? Wybierz wersję i silnik

Wybierz wersję

1 Option

Brak wyników

 • Mirai - Executive - 4-drzwiowy sedan

  Mirai Executive

  Hybrid
  4-drzwiowy sedan

  Wybierz silnik


  Od

  334 900 zł

  Skrzynia automatyczna 1-stopniowa | 4X2

Toyota T-Mate – W trosce o Twoje bezpieczeństwo

Model Mirai został wyposażony w systemy bezpieczeństwa Toyota T-Mate, które powstały, by wspierać Cię podczas jazdy w mieście i na autostradzie, a także podczas parkowania. Inteligentne technologie chronią Ciebie, Twoich pasażerów i innych uczestników ruchu. Jednym z elementów T-Mate jest pakiet Toyota Safety Sense, który w każdej Toyocie Mirai dostępny jest w standardzie. Zapoznaj się z najważniejszymi funkcjami dostępnymi w modelu Mirai poniżej i odkryj pełną gamę technologii T-Mate dla modelu Mirai w konfiguratorze.
 • Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS)

  Układ wykrywa ryzyko zderzenia z innymi pojazdami, pieszymi i rowerzystami i ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i wizualnym. Jeżeli kierowca nie zdoła odpowiednio szybko zareagować, samochód zacznie automatycznie hamować, aby nie dopuścić do kolizji lub zminimalizować jej skutki. Najnowsza wersja PCS została rozbudowana m.in. o układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach i wspomaganie kierownicy w razie ryzyka zderzenia.

 • Inteligentny tempomat adaptacyjny (iACC)

  Inteligentny tempomat adaptacyjny utrzymuje stały zadany dystans od poprzedzającego auta. Jeżeli odległość zacznie się zmniejszać, tempomat automatycznie zacznie hamować i uruchomi światła stop. W samochodach wyposażonych w układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA) system dodatkowo odczytuje ograniczenia prędkości i sugeruje dostosowanie stylu jazdy do obowiązujących limitów.

 • Asystent utrzymania pasa ruchu (LTA)

  System monitoruje oznakowanie poziome i utrzymuje auto na zadanym torze jazdy, wykonując delikatne manewry korygujące, gdy pojazd zacznie przekraczać linię bez użycia kierunkowskazu.

 • Monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni (PVM)

  Parkuj łatwiej z systemem, który łączy obraz z czterech kamer, pozwalając monitorować całą przestrzeń wokół auta.

 • Układ detekcji przeszkód (ICS)

  Inteligentny system wykrywa przeszkody znajdujące się przed i za Twoim autem i automatycznie hamuje, by uniknąć kolizji.

 • Zaawansowany asystent parkowania Toyota Teammate Advanced Park

  Asystent kontroluje przyspieszenie, skręt kół i siłę hamownia, ułatwiając parkowanie. System może dodatkowo zapamiętać Twoje ulubione miejsca parkingowe, które nie są oznaczone liniami czy innymi punktami odniesienia.

 • System monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM)

  System monitorowania martwego pola w lusterkach ostrzega przed pojazdami, które mogły znaleźć się poza polem widzenia kierowcy. Jest to szczególnie przydatne podczas zmiany pasa ruchu i wyprzedzania.

Łączność, która ułatwia życie

Toyota Connected Car wraz z aplikacją mobilną MyT Toyota to darmowy zestaw usług łączności, dzięki którym Twoje życie stanie się dużo prostsze.
Dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej o Toyocie Mirai

Ile kosztuje jazda autem z ogniwami paliwowymi? Czy tankowanie wodoru jest trudne? Obejrzyj video i poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące eksploatacji samochodu przyszłości i przekonaj się jak proste i wygodne jest życie z Toyotą Mirai.

Galeria Toyoty Mirai

FAKTY I MITY NA TEMAT WODORU

Tankownie wodoru odbywa się podobnie jak tankowanie benzyny z dystrybutora i zajmuje około 5 minut.

Samochody z ogniwami paliwowymi emitują mniej więcej tyle samo pary wodnej na każdy kilometr co auta z silnikami benzynowymi.

Wodór, traktowany obecnie jak masowy surowiec przemysłowy, jest łatwo dostępny z wielu naturalnych źródeł.

Od 2007 roku ceny ogniw paliwowych spadły już o połowę. Wraz z postępem technologicznym ogniw paliwowych można spodziewać się niemal wszędzie.

Zbiorniki wodoru są wykonane z włókna węglowego i dokładnie testowane. Są tak samo bezpieczne jak zbiorniki oleju napędowego lub gazu ziemnego w pojazdach.

Wodór jest używany w przemyśle od wielu lat jako paliwo w autobusach, wózkach widłowych, łodziach, a nawet rakietach.