1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Prototypy Toyoty na targach Japan Mobility Show 2023
15 czerwca 2024

Wybór klientów w maju

Najchętniej wybierana jest Toyota

Rynek motoryzacyjny w Polsce przeżywa prawdziwą rewolucję

Rynek motoryzacyjny w Polsce przeżywa prawdziwą rewolucję. Najnowsze dane wskazują na niezwykły wzrost zainteresowania samochodami elektrycznymi i hybrydowymi. W maju tego roku zarejestrowano aż 3831 nowych "elektryków", co stanowi imponujący wzrost o 114% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Co ciekawe, nie tylko samochody w pełni elektryczne cieszą się popularnością. Hybrydy typu plug-in również notują znaczący wzrost - w maju zarejestrowano ich 2231, co oznacza wzrost o 39% rok do roku. Klasyczne hybrydy również nie pozostają w tyle, z 11 266 nowymi rejestracjami i wzrostem o 7%. Łącznie w maju zarejestrowano 46 091 nowych samochodów osobowych, co pokazuje, że rynek motoryzacyjny w Polsce dynamicznie się rozwija.

Czynniki wzrostu sprzedaży

Eksperci wskazują na kilka czynników, które przyczyniły się do tego boomu. Jednym z nich jest program "Mój Elektryk", oferujący dofinansowanie do zakupu samochodów elektrycznych. Innym istotnym czynnikiem jest rosnąca świadomość ekologiczna Polaków oraz coraz bardziej zaawansowane technologie napędów alternatywnych.

Pozycja Toyoty na rynku

Toyota, lider w dziedzinie technologii hybrydowych, szczególnie skorzystała na tej zmianie trendów. Modele takie jak Toyota Yaris Cross (4 040 rejestracji w maju, 1 miejsce wśród nowych samochodów),czy Toyota C-HR (2 775 rejestracji, 3 miejsce wśród nowych samochodów) cieszą się ogromną popularnością wśród klientów indywidualnych. Dealer Toyota-Czajka, z salonami w Bytomiu i Chorzowie, odnotowuje znaczący wzrost zainteresowania tymi modelami.

Atrakcyjne ceny i koszty eksploatacji

Aktualne ceny tych popularnych modeli są bardzo konkurencyjne. Toyota Yaris Cross w wersji podstawowej z napędem hybrydowym jest dostępna już od 109 900 zł, natomiast Toyota C-HR z napędem hybrydowym startuje od 139 900 zł. Te atrakcyjne ceny w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji sprawiają, że samochody te są doskonałą inwestycją dla świadomych klientów.

Przygotowanie dealerów na zmiany

Producenci samochodów, w tym Toyota, intensywnie inwestują w rozwój technologii elektrycznych i hybrydowych. Dealerzy, tacy jak Toyota-Czajka, przygotowują się na zwiększony popyt, rozbudowując swoje salony i szkoląc personel w zakresie nowych technologii.

Trend nie ogranicza się do Polski

Warto zauważyć, że trend ten nie ogranicza się tylko do Polski. W całej Unii Europejskiej obserwuje się podobne zjawisko. Komisja Europejska planuje wprowadzenie nowych, proekologicznych regulacji od 2035 roku, co dodatkowo motywuje producentów do inwestowania w alternatywne napędy.

Podsumowanie

Rynek motoryzacyjny w Polsce przechodzi znaczącą transformację. Samochody elektryczne i hybrydowe stają się coraz bardziej powszechne i dostępne. Toyota, ze swoimi modelami Yaris Cross i C-HR, znajduje się w czołówce tego trendu. Dealer Toyota-Czajka, z salonami w Bytomiu i Chorzowie, jest doskonale przygotowany, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na te innowacyjne pojazdy, oferując konkurencyjne ceny i profesjonalną obsługę.